Prvo triatlonsko natjecanje u 2022. godini održano u Trogiru kao 1. kolo HTL

U nedjelju 22. svibnja održalo se prvo triatlon natjecanje u ovoj sezoni, u Trogiru, koji je već drugu godinu zaredom domaćin prvog kola Hrvatske triatlon lige. Natjecanje se održalo u sprint formatu, što znači da se plivalo 750 m, bicikliralo 20 km i trčalo 5 km.

Međutim, zbog kompliciranog profila staze na biciklističkom segmentu (uništeni dijelovi ceste te uski i nepregledni zavoji) organizator je odlučio skratiti dužinu biciklističke staze na 16,5 km. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 111 sportaša, od kojih 75 muških te 36 ženskih.

Sa izvrsnim plivanjem iz kojeg je isplivao četvrti, naš član Tin je u biciklističkom segmentu nažalost izgubio vodeću grupu te se, uz iznimno težak biciklistički segment, borio za što bolji plasman na trčanju. U konačnici, Tin je završio na 14. mjestu u ukupnom poretku sa vremenom od 1:05:16, dok je u svojoj dobnoj kategoriji M25 završio na 5. mjestu.

Slijede pripreme za prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje će se održati 4. lipnja na Rabu.