Tin treći u ukupnom poretku na Prvenstvu Hrvatske u duatlonu

U subotu 26.9. na jezeru Jarun u Zagrebu održalo se državno prvenstvo u duatlonu (5 kilometara trčanja, 20 kilometara bicikla, 2.5 kilometara trčanja). Pravi jesenski uvjeti (kiša, mokra podloga, temperature uobičajene za jesen) učinili su natjecanje zahtjevnim za sve sportaše.

Na natjecanju je nastupilo ukupno 61 sportaš, od toga 40 muškaraca i 21 žena.

Naš član Tin je izvrsnim prvim trčanjem dionice 5 km u vremenu od 16:47 zadržao drugu poziciju u prijelazu na biciklistički segment. Tu se formirala grupa od četvorice sportaša koji su odlično vozili i pokušali stići prvoplasiranog. Pri završetku biciklističkog segmenta nastavila se napeta borba za drugo i treće mjesto. Tin je u sprint finišu osvojio broncu sa ukupnim rezultatom 55:13. Vrlo zanimljiva i napeta utrka do samog kraja. Drugo mjesto u poretku izgubio je za svega 6 sekundi. Uz apsolutno treće mjesto na PH Tin je osvojio i drugo mjesto u kategoriji mlađih seniora (M20 / U23).

Sa ovim rezultatom uspješno je okončana triatlon sezona 2020.